London: Murray u polufinalu

Nakon Novaka Đokovića, plasman u polufinale je prema očekivanju izborio Andy Murray.Škot je u posljednjem meču protiv Jo-Wilfrieda Tsonge trebao tek jedan set za polufinale, ali nije kalkulisao, na kraju je slavio u dva.

Tsonga je nakon poraza Berdycha mogao u polufinale, ali je za to trebao pobjediti Murraya. Možda je i mogao da je većim dijelom meča igrao kao što jeste u posljednjih sedam gemova. Ipak treba reći da je Tsonga više riskirao, ali onda je i više griješio.

Murray je krenuo sa 3-0, od prvih 14 gemova samo je izgubio četiri.Tsonga je počeo pogađati nakon što je Murray sa 6-2 i 4-2 u drugom stigao na korak do pobjede.Imao je Tsonga svoju priliku u drugom setu, set loptu kod 6-5, ali je nije iskoristio. U tie breaku je Murray mini serijom od četiri poena zaredom osigurao pobjedu.