London: Đoković bolji od Berdycha

Tomaš Berdih nije imao šansu protiv raspoloženog Novaka Đokovića u poslednjem meču trećeg kola A grupe završnog Mastersa u Londonu, a prvi teniser sveta je trijumfovao maksimalnim rezultatom 2:0 (6:2, 7:6) posle sat i 39 minuta igre i plasirao se u polufinale.

Nakon dva trijumfa, nad Žo Vilfredom Congom i Endijem Marijem, nije se Novak štedeo ni u poslednjem meču u grupi, pa je naneo Berdihu 11. poraz u njihovom 12. međusobnom okršaju, što je srpskom asu osmi trijumf u nizu nad Berdihom, koji je samo jednom bio koban po Đokovića u polufinalu Vimbldona pre dve godine. Prvi teniser sveta je bez problema dobio prvi set, dok ga je Berdih namučio u drugom delu, ali je to bilo nedovoljno za eventualnu pobedu.