ATP Rim: Nadal savladao Ferrera za polufinale

ATP Rim 2013: Rafael Nadal obezbjedio je polufinale Masters 1000 turnira u Rimu pobjedom nad zemljakom Davidom Ferrerom sa 6:4, 4:6 i 6:2.

Prvi set donio je samo jedan break. Napravio ga je Nadal u petom gemu, te je uspješno održao svoj servis do kraja prvog seta, kojeg je osvojio sa 6:4, iako je imao dosta problema sa Ferrerom.

Ferrer je odlično otvorio drugi set, te je poveo sa 4:0. Nadal je ipak uspio da se vrati u ovaj drugi set. Došao je do 5:4, te je imao servis za izjednačenje. Ipak, Ferrer je napravio break u desetom gemu, te je došao do osvajanja drugog seta 6:4 i izjednačenja razultata na 1:1.

Nadal je dominirao u odlučujućem setu. Iako Ferrer nije nimalo loše igrao, Nadal je igrao sjajno u ovom setu, te je ovaj set dobio sa 6:2, i pobjede u meču.

Nadal će sutra za finale igrati protiv Čeha Tomasa Berdycha.