Roland Garros: Rezultati za 31.5.2013. godine

Roland garros 2013 rezultati: Petak je na Roland Garrosu bio povoljan što se tiče vremenskih uvjeta. Odigrani su svi preostali mečevi drugog kola kao i sedam mečeva trećeg kola. Velikih iznenađenja nije bilo - Roger Federer izborio je osminu finala bez izgubljenog seta, dok je Rafael Nadal u svom dvoboju drugog kola imao malo većih problema te je ponovno ispustio set. Odigrano je i nekoliko maratona, iz kojih su kao pobjednici izašli Janko Tipsarević, John Isner, Gilles Simon i Tommy Robredo...

U osminu finala plasirao se  četvrti nositelj David Ferrer, koji je svladao sunarodnjaka Feliciana Lopeza 6:1, 7:5, 6:4. Ferreru je to jubilarna 100. pobjeda na Grand Slamovima, a u osmini finala igrat će protiv 23. nositelja Kevina Andersona. Južnoafrikanac je u tri seta eliminirao 14. nositelja Milosa Raonica (7:5, 7:6 (4), 6:3).
Za plasman u četvrtfinale međusobno će se boriti i dva Španjolca, Tommy Robredo i Nicolas Almagro. Robredo je u ulozi 32. nositelja po drugi put u nizu nadoknadio zaostatak od 2-0 u setovima. U drugom kolu "žrtva" mu je bio Nizozemac Igor Sijsling, a u trećem domaći ljubimac Gael Monfils. Španjolski veteran slavio je 2:6, 6:7 (5), 6:2, 7:6 (3), 6:2 poslije tri sata i 46 minuta igre.

Almagro je pak kao 11. nositelj izbacio 20-postavljenog Talijana Andreasa Seppija 7:6 (1), 6:0, 6:4.

Viktor Troicki, pobjednik nad Marinom Čilićem, u osmini finala igrat će protiv šestog nositelja Jo-Wilfrieda Tsonge, koji se lako obračunao sa svojim sunarodnjakom Jeremyjem Chardyjem (6:1, 6:2, 7:5).

Što se tiče onih mečeva drugog kola koji su trebali biti odigrani u četvrtak, nije bilo iznenađujućih rezultata. Svi nositelji koji su bili u akciji ostvarili su pobjede. Osim Nadala, uspješan je bio i sedmi nositelj Richard Gasquet. Francuz je protiv poljskog kvalifikanta Michala Przysieznyja izgubio samo šest gemova (6:3, 6:3, 6:0).

Osmi nositelj Janko Tipsarević ispustio je prednost od 2-0 u setovima protiv Fernanda Verdasca, ali je u petom setu ipak stigao do pobjede. Bilo je 7:6 (3), 6:1, 3:6, 5:7, 8:6 poslije četiri i pol sata igre. Identičnim rezultatom u petom setu slavio je Amerikanac John Isner, koji je nadoknadio 0-2 u setovima protiv sunarodnjaka Ryana Harrisona (5:7, 6:7 (7), 6:3, 6:1, 8:6).

Među posljednjim pobjednicima drugog kola našli su se još iskusni Tommy Haas, Mihajl Južnij i Nikolaj Davidenko, zatim deveti nositelj Stanislas Wawrinka te 21. nositelj Jerzy Janowicz.

3. kolo:

Robredo (Španjolska, 32) - Monfils (Francuska, WC) 2:6, 6:7 (5), 6:2, 7:6 (3), 6:2
Almagro (Španjolska, 11) - Seppi (Italija, 20) 7:6 (1), 6:0, 6:4
Anderson (JAR, 23) - Raonic (Kanada, 14) 7:5, 7:6 (4), 6:3
Ferrer (Španjolska, 4) - F. Lopez (Španjolska) 6:1, 7:5, 6:4
Tsonga (Francuska, 6) - Chardy (Francuska, 25) 6:1, 6:2, 7:5
Simon (Francuska, 15) - Querrey (SAD, 18) 2:6, 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:2
Federer (Švicarska, 2) - Benneteau (Francuska, 30) 6:3, 6:4, 7:5