Murray izgubio set, Hewitt bolji od Del Potra

US Open 2013 rezultati:  Kompletirani su svi mečevi drugog kola muškog dijela US Opena. Najveće iznenađenje priredio je Lleyton Hewitt izbacivši Juana Martina Del Potra u pet setova. Novak Đoković i Tomaš Berdych prošli su dalje bez izgubljenog seta, a Andy Murray s jednim..
Prvi tenisač svijeta Novak Đoković prošao je i drugi meč bez izgubljenog seta. No ovaj je put bio blizu da izgubi prvu dionicu. Nijemac Benjamin Becker servirao je za prvi set kod 5:4, ali neuspješno. Đoković je osvojio prvi set u tie breaku, a sljedeća dva puno lakše (7:6 (2), 6:2, 6:2).
"Bilo je jako teško. Puno sam griješio, a uvjeti su bili vjetroviti. Nisam mogao čitati igru i predvidjeti gdje će lopta doskočiti. U početku sam se mučio s kretanjem, no nakon što sam osvojio prvi set, bilo je sve bolje i bolje", kazao je Đoković, koji je u drugom i trećem setu izgubio ukupno samo deset poena na svom servisu. Ukupno je u meču postigao 40 izravnih poena i 26 neprisiljenih pogrešaka, od čega 18 u prvom setu.
U trećem kolu Đoković će igrati protiv Joaa Souse, 95. tenisača svijeta. Portugalac je s 1:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 bio bolji od Jarkka Nieminena i tako stigao do svog najboljeg rezultata na Grand Slamu. U prvom je kolu eliminirao Grigora Dimitrova, također u pet setova.
U slučaju pobjede, Đoković će i u osmini finala igrati protiv nepostavljenog tenisača, Tima Smyczeka ili Marcela Granollersa. Obojica su slavila u pet setova - Smyczek protiv Alexa Bogomolova ml. (3:6, 7:6 (6), 2:6, 6:4, 6:4), a Granollers protiv Rajeeva Rama i to nakon što je izgubio prva dva (3:6, 4:6, 6:2, 6:3, 7:5).
Branitelj naslova Andy Murray ispustio je set protiv Leonarda Mayera (7:5, 6:1, 3:6, 6:1). I dok nije bio zadovoljan otvaranjem susreta određenim elementima igre, Murray je sretan zbog načina na koji je završio susret.
"Nisam servirao tako dobro kao u prvom meču. Teren je bio drugi, uvjeti također. No igrao sam dobro kada sam trebao i to je dobar znak. Odlično sam finiširao. Želim napredovati kako turnir odmiče."
U trećem kolu Murray ide na još jednog Mayera, Floriana. Nijemac je u tri seta eliminirao domaćeg predstavnika Donalda Younga (7:5, 6:3, 6:4).
Amerikanac Denis Kudla dobro je namučio petog nositelja Tomaša Berdycha, ali ipak nedovoljno za osvajanje barem jednog seta. Čeh je slavio na iskustvo sa 7:6 (3), 7:6 (3), 6:3. Berdych je u prvom setu prokockao dva breaka prednosti, u drugom setu jedan, dok je u trećem Kudla bio taj koji je prvi oduzeo servis. Ipak, nije uspio izdržati do kraja.
"Nije bilo nimalo lako. Dobro sam se namučio. On ima odličnu igru za ovakvu podlogu. Igra ravne udarce, a ja više volim kada lopta odskoči malo više. Nikada prije nisam igrao protiv njega.", izjavio je Čeh. Njegov sljedeći protivnik je 31. nositelj Julien Benneteau, koji je porazio svog sunarodnjaka Jeremyja Chardyja (6:4, 6:3, 6:4).
S 35 godina na leđima, Tommy Haas najstariji je igrač u ždrijebu, no to se po njegovim izvedbama uopće ne vidi. Nijemac je protiv Yen-Hsun Lua (6:3, 6:4, 7:6 (3)) izborio treće kolo u kojemu će igrati protiv još jednog veterana Mihajla Južnog. Rus je eliminirao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova 7:5, 6:1, 6:3. Južnij je dvaput bio polufinalist u New Yorku, a Haas triput četvrtfinalist.
A još jedan veteran također impresionira. Lleyton Hewitt izbacio je jednog od potajnih favorita za naslov Juana Martina Del Potra. Australac je poslije malo više od četiri sata igre slavio 6:4, 5:7, 3:6, 7:6 (2), 6:1.
"Eto zašto još uvijek igram, zbog ovakvih trenutaka. Uvjeti su bili jako teški. On se mučio prvih set i pol, a onda je počeo pogađati. Ja sam tada igrao defenzivno i moram učiniti nešto da promijenim situaciju. U četvrtom sam setu osjećao da sam fizički spremniji, a tie break je bio jedan od najboljih koje sam odigrao", izjavio je presretni Hewitt.
Hewitt sada ima dobru priliku izboriti drugi tjedan. Protivnik u trećem kolu bit će mu nepostavljeni Rus Jevgenij Donskoj, koji je u pet setova izbacio njemačkog kvalifikanta Petera Gojowczyka (6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 6:3).
Do trećeg kola stigli su još Marcos Baghdatis uvjerljivom pobjedom nad 17. nositeljem Kevinom Andersonom (6:2, 6:2, 6:2) te 20. nositelj Andreas Seppi i Uzbekistanac Denis Istomin.