Nadal prvi finalista mastersa u Rimu

Rafael Nadal prvi je finalista turnria Master serije u Rimu.Nadal je u polufinalu poslije nešto više od sat i po vremena pobjedio Francuza Rišara Gaskea sa 7:5, 6:1.Bio je ovo deveti međusobni duel Nadala i Gaksea i deveta pobjeda najboljeg tenisera svijeta.

Gaske je u prvom setu propustio veliki broj prilika, bio je bolji teniser u većem djelu tog perioda, ali je popustio u 11. gemu. Francuz je tokom prvog seta propustio sve četiri brejk lopte, Nadal je prvu i jedinu pretvorio u gem i rešio je prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

Francuski teniser je i pred polufinalni duel izjavio da je pomalo iscrpljen nakon trijuma nad Rodžerom Federerom i Tomašom Berdihom, i to se osjetilo u drugom setu. Gaske je potpuno pao i psihički i fizički, Nadal je odmah na startu drugog seta napravio brejk i do kraja je veoma lako stigao do pobede i plasmana u finale turnira.