Troicki izgubio dobijen meč protiv Murreya

Viktor Troicki izgubio je dobijeni meč protiv Murreya.  Ništa nije pomoglo protiv Murreya .Ni 2:0 u setovima, ni 2:0 u trećem setu juče, kao ni ogromno vođstvo od 5:2 u odlučujućem setu u utorak, nisu bili dovoljan kapital Viktoru Troickom da savlada Endija Mareja i plasira se u četvrtfinale Rolan Garosa. Srpski teniser je prokockao obećavajuću prednost serijom neiznuđenih grešaka i dozvolio Britancu najpre da se potpuno vrati u igru, a zatim i da preokrene rezultat, i u svoju korist završi "dvodnevno" vojevanje na "Suzan Lenglenu" - 3:2(6:4, 6:4, 3:6, 2:6 i 7:5), posle tri sata i 56 minuta igre ukupno, odnosno 66 minuta današnje borbe.

Britanac će se za plasman u polufinale boriti protiv Argentinca Huana Ignasija Čele, koji je dan ranije posle pet setova savladao Kolumbijca Alehandra Falju.

Troicki, vidno odmoran, bio je siguran u povoju meča, a kada je "brejknuo" Murryea u šestom gemu za 4:2, zatim "uzeo" i naredni gem, izgledalo je da će konačno uspeti da "slomi" otpor četvrtog tenisera planete. Međutim, nastavak meča bio je slika i prilika onoga što smo gledali juče. Uporni Britanac se "digao", lako osvojio gem na svoj servis za 3:5, a onda i naredni kada je Troicki izvodio početni udarac. Srpski teniser je i u tom delu igre imao ne malu prednost - 30:0, ali je i tada propustio ukazanu šansu da "dokusuri" rivala. Marej je "okrenuo" na 5:5, a u narednom gemu nije propustio priliku da iskoristi 40:0 i ponovo "brejkne" Srbina. Troicki je u, ispostaviće se poslednjem periodu igre, posle vođstva Škota od 40:0, uspeo da izjednači, ali ne i da preokrene...