Del Potro u odlićnom meču bolji od Karlovića

Argetinac Huna Maritin Del Potro bio je bolji od Hrvata Ive Karlovića sa 3-1 u setovima.
Više od dva i pol sata Ivo Karlović je bio ravnopravan jednom od favorita Roland Garrosa iz sjene, Juan Martinu Del Potru, Karlo je bivšem četvrtom tenisaču svijeta i pobjedniku US Opena uzeo set, ali Argentinac je u četiri nakon tri sata i 13 minuta pronašao put ka pobjedi.

Nakon što je doznao ime protivnika u prvom kolu Ivo Karlović je na Twitteru objavio: "Ništa, izgleda da ću morati prirediti senzaciju". A da se nije šalio pokazale su početne minute susreta između 149. igrača svijeta s jedne i 27. s druge strane. Karlović je bivšeg četvrtog tenisača svijeta i pobjednika US Opena iznenadio agresivnošću, uzeo mu prvi set, imao svoje šanse i u trećem za novo vodstvo, ali nakon što je propustio tri break-lopte kod rezultata 3:2 u tom trećem setu, Del Potro je izvukao unutrašnje rezerve i pronašao put ka pobjedi.