ATP Dubai: Golubjev bolji od Đokovića

Marko Đoković poražen je od je Andrej Golubjev iz Kazahstana sa 6-3, 6-2 na turniru u Dubaiju iz serije 500.
Đoković je dobio specijalni poziv od organizatora za ovaj turnir zahvaljujući bratu Novaku Đokoviću.

On je dobro počeo meč i na samom startu zabležio brejk, a nakon toga osvojio gem na svoj servis. Naredni gem je zahvaljujući dobrom servisu osvojio Golubjev.

U nastavku su i jedan i drugi teniser osvojili gemove na svoj servis. Đokovića nije dobro služio prvi servis, pa je do svog prvog brejka došao Golubjev, koji je naredni gem osvojio bez izgubljenog poena i došao do vođstva 4:3. Kazahstanac je osvojio još jedan brejk za 5:3. U narednom gemu nije iskotistio prvu set loptu.

Nakon duple servis greške protivnika Đokovic je imao priliku da dodje do brejka, koju nije iskoristio, pa je Golubjev nakon četrdeset minuta igre osvojio prvi set sa 6:3.

U drugom setu, Đoković je uspeo da osvoji samo prvi gem. Golubjev je osvojio naredna tri, imao je priliku da osvoji i drugi brejk u setu, ali je Đoković smanjio na 3:2.