Dubai: Murray u drugom kolu

ATP Dubai: Britanac Andy Murray plasirao se u drugo kolo ATP Mastersa u glavnom gradu Ujedinjenih Arapskih Emirata pobjedom nad njemačkim kvalifikantom  Michael Berrer 6-3, 4-6, 6-4. Bio je to prvi meč za Murraya nakn poraza od Đokovića u polufinalu Australian Opena.

Murray je izgubio prvi servis gejm, nakon čega je dva puta napravio brejk za osvajanje prvog seta. Berrer je dominirao tokom drugog seta u kojem je popravio svoj servis. Agresivnom igrom natjerao je Murraya na neprisiljene pogreške, a do brejka uspjeva doći sredinom drugog seta.U trećem setu pri rezultatu 4-3 za njemačkog tenisera, Murray preuzima inicijativu, osvaja tri naredna gema i dolazi do pobjede u meču.

Murray će u polufinali igrati protiv švicarskog kvalifikanta  Marca Chiudinellia, koji je savladao favoriziranog rusa Nikolaya Davydenka sa 6-4, 5-7, 6-4.