Ferrer osvojio Buenos Aires

Španac David Ferrer pobjednik je ATP Turnira u Buenos Airesu. On je u finalu savladao svog sunarodnjaka Nicolasa Almagra 4-6, 6-3 i 6-2. Ovo je trinaesta ATP titula za Ferrera.

Ferrer je do finala došao ne izgubivši ni jedan set. Medutim, već u prvom setu je pri rezultatu 2-1 izgubio servis od čega se nije mogao oporaviti do kraja seta. U drugom setu je napravio brejk odmah na početku i sigurno je držao svoj servis do kraja. U trećem setu, Almagro je imao šansu za brejk u drugom gemu, ali se Ferrer odbranio da bi napravi brejk u sljedećem gemu, pa još jednom pri rezultatu 3-1, što je bilo dovoljno za devetu po redu pobjednu nad Almagrom.

Dosadašnji skor između Ferrera i Alamgra je 9-0 za Ferrera.