ATP Vina del Mar: Monacu titula

Susret dvaju Argentinaca u finalu čileanskog Vina del Mara završen je u korist mlađeg i bolje plasiranog Juana Monaca, koji je trofej podignuo nakon tri seta igre.

I četvrti međusobni okršaj Juana Monaca i Carlosa Berlocqa otišao je na stranu 27-godišnjeg i trenutno 29. na svijetu.

U prvom setu Monaco je imao 70% u četiri segmenta igre: ubačaju prvog servisa, osvojenim poenima na prvom (16/23) i drugom servisu (7/10) te ukupno osvojenim poenima (23/33). Osvojio je i jedan break od dvije mogućnosti za njega, dok Berlocq svoju jedinu šansu nije iskoristio.

Drugi je set nakon prilično jednosmjernog tie-breaka otišao Berlocqu (7-1), ali u odlučujućem se setu Monaco "razbudio" i furiozno dvaput breaknuo te osvojio set rezultatom 6:1.

Četvrti naslov u karijeri zasluženo je odnio Juan Monaco, dok će Berlocq (trenutno 55. igrač svijeta) morati tražiti drugu priliku za osvajanje svog prvog.