Roland Garos: Tsonga igra s Đokovićem u četvrtfinalu

Roland Garros 2012: Protivnik Novaka Đokovića u četvrtfinalu Rolan Garosa biće Jo Wilfred Tsonga, ali i domaći navijači. Francuski teniser, posle dva dana igre zbog prekida koji je usledio usled mraka, pobedio je Stanislasa Vavrinku u poslednjem, petom setu krajnjim rezultatom 3:2 (6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4).

Tsonga je u petom setu, prilikom prekida, imao 4:2, što se ispostavilo kao velika psihološka prednost, uz domaći teren i publiku. Švajcarac je imao šansu da napravi potpun preokret, međutim, nije uspeo protiv izuzetno motivisanog rivala sa druge strane mreže.

Tsonga će se sutra popodne sastati sa Đokovićem, a trenutni međusobni skor iznosi 6:5 za Francuza.