Wimbledon: Pobjeda Karlovića

Wimbledon 2012: Ivo Karlović plasirao se u drugo kolo Wimbledona pobjedom nad Dudijom Selom iz Izraela 6:4, 6:4, 7:6 (5).
Meč je zbog kiše prvi put bio prekinut u utorak pri rezultatu 1:1 u trećem setu. U današnjem nastavku Karlović je poveo 6:5 kada je kiša ponovno prekinula igru. Nebo se ipak smilovalo i "Div sa Šalate" dobio je novu priliku zaključiti meč u tri seta. Tu priliku nije propustio te je slavio sa 7-5 u 13. igri poslije ukupno jednog sata i 54 minute igre.

Karlović je bio vrlo uvjerljiv na svom početnom udarcu tijekom cijelog meča. Jednom je, doduše, izgubio svoj servis, no ukupno je u meču izgubio samo 12 poena na servisu.
Ispalio je 26 asova, ubacio 70% prvog servisa iza kojeg je osvojio 90% poena. Realizirao je tri od devet break lopti, a na mreži je bio uspješan u 63% navrata (33/52). Imao je uvjerljivo više izravnih poena (53-24) i samo deset neprisiljenih pogrešaka više (30-20).

33-godišnji Zagrepčanin u četvrtak će u drugom kolu igrati protiv četvrtog nositelja Andyja Murraya. U sva tri prethodna međusobna dvoboja slavio je Škot. Bilo je to 2007. godine u San Joseu (6:7 (3), 6:4, 7:6 (2)) te 2008. u Indian Wellsu (7:6 (7), 6:7 (3), 6:3) i Cincinnatiju (6:4, 6:4).