AO2014: Berdych u polufinalu

Australian Open 2014: Češki teniser Tomaš Berdych plasirao se u polufinale prvog grandslam turnira sezone pobjedom nad špancem Davide Ferrerom sa 3:1 (6:1, 6:4, 2:6, 6:4).

Čeh je vrlo lako mogao da završi ovaj duel u tri seta, ali nakon što je propustio svoju šansu u trećem setu, Španac je to iskoristio i produžio ovaj duel, doduše samo na jedan set. Ekspresno, za samo pola sata, dobio je Berdych prvi set. Potom je drugi prelomio u devetom gemu, kada je napravio drugi brejk i poveo sa 2:0 u meču. U trećem delu Čeh je propustio tri brejk šanse u petom gemu, to je Španac naplatio, napravio dva brejka i smanjio rezultat na 2:1. Ipak, to je bilo sve, jer je mnogo bolji Berdych u narednom setu napravio samo jedan brejk, koji mu je bio dovoljan za prolazak u polufinale.

U polufinalu će Berdych igrati protiv boljeg iz duela Đokovića i Wawrinke, koji se u ovim trenucima igra (LIVE STREAM)