AO2014: Džumhur u trećem kolu, bajka se nastavlja

Australian Open 2014: Bajka za Damira Džumhura na Australian Openu i dalje traje. U drugom kolu se sastao sa hrvatskim teniserom Ivanom Dodigom i prošao dalje. Dodig je u četvrtom setu predao meč pri rezultatu 2:1 u setovima za njega (4:6,4:6, 6:3, 4:1).

Dodajmo i to da je Džumhur bio na pragu izjednačenja. Vodio je 4:1 u četvrtom setu uz dva brejka, nakon što je prva dva seta dobio Dodig sa 6:4, a treći je pripao Džumhuru (6:3).

Džumhur će u 3. kolu igrati protiv Čeha Tomasa Berdycha, trenutno 7. igrača na ATP listi. Damir Džumhur je inače ovom pobjedom ostvario najbolji rezultat koji su imali teniseri koji brane boje bh. zastave.