Australian Open 2014: Rezultati za 17.1.2014. god.(treće kolo)

Australina Open  2014 rezultati: Sedmi nositelj Tomaš Berdych prekinuo je pobjednički niz (5) najboljeg bosanskohercegovačkog tenisača Damira Džumhura (6:4, 6:2, 6:2). Na putu do njegova četvrtog četvrtfinala u Melbourne Parku Čehu stoji 19. nositelj Kevin Anderson.
Južnaofrikanac je drugi put ovog tjedna nadoknadio zaostatak od 2-0 u setovima. Porazio je Francuza Edouarda Roger-Vasselina 3:6, 4:6, 6:3, 7:6 (5), 7:5. Roger-Vasselin je u tie breaku četvrtog seta vodio 4-0, a u petom je setu kod 5:3 imao meč-loptu na servisu Andersona. Ništa od toga nije uspio iskoristiti, čak ni servis za meč kod 5:4 u petoj dionici.
Berdych će zasigurno biti zadovoljan pobjedom Andersona jer je riječ o njegovoj "mušteriji". Čeh je naime slavio u svih devet prethodnih međusobnih dvoboja, uključujući dva baš na Australian Openu - prije dvije godine u trećem kolu i prošle godine u osmini finala. U oba je navrata pobijedio bez izgubljenog seta.

Pobjedu u tri seta ostvario je i treći nositelj David Ferrer izbacivši Jeremyja Chardyja 6:2, 7:6 (5), 6:2. Francuz je lani igrao četvrtfinale, a protiv Španjolca je mogao zakomplicirati susret da je na servisu kod 5:3 u drugom setu realizirao jednu od tri vezane set-lopte (40-0).
"Ovo je vjerojatno bio moj najbolji meč ovog tjedna. Pokušao sam u svakom poenu biti koncentriran. Drugi je set bio ključan", izjavio je Ferrer. Dvostruki polufinalist Australian Opena (2011. i 2013.) u osmini finala igrat će protiv nepostavljenog Nijemca Floriana Mayera, koji je u tri seta zaustavio 20. nositelja Jerzyja Janowicza (7:5, 6:2, 6:2). Poljak je imao problema s ozljedom stopala te je poslije meča kazao kako je sretan što je uopće dogurao do trećeg kola.

Najlakši prolaz u osminu finala imao je osmi nositelj Stanislas Wawrinka, kojemu je Vasek Pospisil zbog ozljede leđa predao bez borbe. Švicarac će se za četvrtfinale nadmetati protiv 17. nositelja Tommyja Robreda. Iskusni Španjolac izbacio je devetog nositelja Richarda Gasqueta 2:6, 7:5, 6:4, 7:6 (6).