AO2014: Dodig preko Karlovića do drugog kola

Australian Open 2014: Hrvatski teniser Ivan Dodig pobjedom nad kolegom iz reprezentacije Ivom Karlovićem stigao je do drugog kola Australian Opena, rezultatom 3:0.

Karlović je bolje otvorio meč, rano je napravio break i čuvao prednost sve do 5:4 kada se Dodig breakom vratio i odveo set u tie-break. Tamo je Ivo propustio dvije set-lopte, prvu na svoj, a drugu na suparnikov servis, te je Dodig slavio s 10:8.

U drugom setu Dodig je Karlovića slomio kod 4:3, a u trećem nije bilo break-lopti, pa se ponovno igrao tie-break u kojem je ponovno uspješniji bio Ivan. Ovaj put sa 7:4.

Dodig, kojem je ovo bila četvrta pobjeda u isto toliko mečeva protiv "Diva sa Šalate", u drugom kolu će igrati protiv najboljeg bosanskohercegovačkog tenisera Damira Džumhura koji je u tri seta izbacio Čeha Jana Hajeka.