ATP Montpellier: Monfils ,Berdych, Simon i Kohlschreiber u polufinalu

Richarda Gasqueta, jedini nositelj koji se nije uspio plasirati u polufinale, je izgubio bitku s Kohlschreiberom u tri seta. Francuz je bio uspješan u drugom setu, ali na "stari" put pobjede vratio se njemački tenisač osvojivši odlučujući set rezultatom 6:3.

Gasquet je tako propustio priliku sukobiti se s prvim nositeljem Tomašom Berdychom pred domaćom publikom. Čeh je rutinski, po prvi put u karijeri svladao Mahuta. Bilo je 6:3 i 6:4 u korist četvrtfinalista Australian Opena.

Međusobni okršaj u polufinalu zakazali su Monfils i Simon, iako potonji teškom mukom preko Francuza s wild-cardom, Rufina.

Monfils je francusko polufinale zaslužio prilično laganom pobjedom nad pobjednikom ovogodišnjeg Sydneya, Fincem Nieminenom (6:3, 6:3). Simon i Monfils odigrat će svoj treći međusobni ogled, a 25-godišnji Monfils nema još nijednu pobjedu protiv dvije godine starijeg kolege.

ATP Montpellier, četvrtfinale: Berdych (Češka, 1) - Mahut (Francuska) 6:3, 6:4, Monfils (Francuska, 3) - Nieminen (Finska, 8) 6:3, 6:3, Simon (Francuska, 2) - Rufin (Francuska, WC) 7:6(5), 6:7(2), 6:2, Kohlschreiber (Njemačka, 7) - Gasquet (Francuska, 4) 6:2, 3:6, 6:3.