ATP Montpellier: Monfils i Berdych u četvrtfinalu

Četvrtfinalist ovogodišnjeg izdanja Australian Opena, Tomaš Berdych, pokazao je svoju nadmoć nad francuskim kvalifikantom Florentom Serrom (6:0, 6:2) i zakazao četvrtfinalni susret s njegovim sunarodnjakom, koji je u drugom kolu razveselio svoju publiku nadigravši šestopostavljenog Floriana Mayera.

Tako je Mahut, inače 78. na svijetu u singlu i 56. u paru, slaveći nakon tie-breaka u prvom setu i 6:3 u drugom, dobio priliku po prvi put u karijeri (omjer 0-2) pobijediti sedmog igrača na svijetu.

U posljednjem četvrtfinalu susrest će se miljenik publike Gael Monfils i Finac Jarkko Nieminen.

Monfils je kvalitetom odskočio od igre Amerikanca Michaela Russella te odnio pobjedu u dva seta, rezultatom 6:3, 6:3. Nieminen je, pak, odigrao nešto teži prvi set protiv pozvanog Mathieua, no brzinski okončao meč u drugom setu, na semafor upisavši visokih 6:1.

ATP Montpellier, drugo kolo: Monfils (Francuska, 3) - Russell (SAD) 6:3, 6:3, Mahut (Francuska) - Mayer (Njemačka, 6) 7:6(3), 6:3, Berdych (Češka, 1) - Serra (Francuska, Q) 6:0, 6:2, Nieminen (Finska, 8) - Mathieu (Francuska, WC) 7:6(4), 6:1.