Madrid: Troicki u drugom kolu

ATP Madrid Open 2012: Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Mastersa u Madridu, pošto je za 113 minuta igre savladao Amerikanca Donalda Janga, rezultatom 2:1 (6:1, 4:6, 6:1).

Viktor je odlično počeo meč i ubedljivo došao do prvog seta, prepustivši protivniku samo jedan gem. Usledio je pad u igri, što je 50. igrač sveta iskoristio kako bi sa 6:4 došao do izjednačenja u setovima.

Meč je ušao i u treću deonicu, u kojoj je Troicki pokazao stabilnost. Uprkos lošem procentu prvog servisa uspeo je da kontroliše zbivanja na terenu, iskoristi tri od četiri brejk prilike i identičnim rezultatom kao u prvom delu igre, dođe do seta i konačne pobede od 2:1. Bio je ovo tek 10. njegov trijumf u tekućoj godini.