Roland Garos: Wozniacki i Schiavone u trećem kolu

Roland Garros 2012:  Bivši broj 1, Dankinja Caroline Wozniacki sa lakoćom je preskočila prepreku u 2. kolu zvanu Jarmila Gajdosova. Wozniacki je sa 6-1 i 6-4 nadigrala Australku za sat i 20 minuta igre. Koliko je Dankinja bila dominantna govori činjenica da Gajdosova nije uspjela izboriti nijednu priliku za break.

Treće je kolo izborila i pobjednica iz 2010. godine, Talijanka Francesca Schiavone. Ona je sa 2-6, 6-3, 6-1 bila bolja od neugodne Bugarke Cvetane Pironkove. Schiavone u prvom setu nijednom nije uspjela zadržati svoj servis (četiri puta), ali je nakon toga isti postao gotovo nesalomljiv. U preostala dva seta Talijanka je samo dva puta gubila svoj početni udarac, te glatko izborila 3. kolo i dvoboj protiv bolje iz susreta između Srpkinje Jelene Janković i Amerikanke Varvare Lepchenko.