Roland Garros: Nadal bez problema u drugo kolo

Roland Garros 2012: Rafael Nadal bez većih problema je prošao prvu prepreku na Rolan Garosu. Najveći favorit za osvajanje Otvorenog prvenstva Francuske savladao je u prvom kolu Italijana Simonea Bolelija, rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 6:1.

Boleli je samo u uvodnim gemovima uspevao da parira velikom favoritu, a pri rezultatu 3:2 za Nadala, sve je krenulo u korist španskog asa. Prvo je zaokružio prvi set rezultatom 6:2. U drugom je Nadal tri puta oduzeo servis protivniku i još jednom rešio set identičnim rezultatom kao i u prvom delu meča. U finalnom setu rivalu je prepustio samo jedan gem, pa je čitav posao završio za 121 minut.

Nadal će u sledećem kolu igrati protiv Uzbekistanca Denisa Istomina.