Rim 2012: Troicki u drugom kolu

ATP Rim 2012: Viktor Troicki se plasirao u drugo kolo pobjedom na otvranju turnira nad Filippom Volandrijem 4-6, 6-4 i 6-3...

Srpski teniser će u drugom kolu odmjeriti snage sa petim nosiocem J-W Tsongom koji je u prvom kolu bio slobodan.

Viktor je duel sa domaćim favoritom Volandrijem mogao lako da riješi i u dva seta, ali je u prvom setu Italijan iz dvije brejk lopte napravio dva brejka.

Sa druge strane, treći reket Srbije samo je jednom brejknuo rivala iz šest šansi, pa je do drugog kola morao da dođe težim putem. U drugom setu Troicki je izgubio svoj servis i treći put na meču, ali je uspio da napravi dva brejka i izjednači.

Odlučujući period prelomio je jedan brejk koji je Viktor rano napravio, a zatim je uspio da sačuva svoj servis i obezbjedi plasman u narednu rundu.