Madrid: Dolgopolov preko Tsonge do četvrtfinala

ATP Madrid Open 2012: Aleksandar Dolgopolov pobjedom nad Jo- Wilfred Tsongom plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Madridu.

Ukrajinac koji postavljen za 20. noisoca na turniru je poslije tri seta i borbe koja je trajala dva sata i 18 minuta pobjedio petog tenisera sveta Jo-Wilfreda Tsongu rezultatom 7:5, 3:6, 7:6(2).

Dolgopolov je iznenađenje najavio osvajanjem prvog seta u kom je iskoristio dva brejka. Tsonga je dobio drugi set, a Ukrajinac je uz fantastičan servis, tri spašena i dva osvojena brejka uspeo da se plasira u četvrtfinale.

U narednom meču Dolgopolov će igrati protiv pobednika meča Marin Čilić - Huan Martin del Potro.