Rim: Wawrinka preko Tipsarevića do trećeg kola

ATP Rim Open 2012: Janko Tipsarević poražen je u drukom kolu Mastersa u Rimu od Sanislalsa Wawrinke sa 6:3, 6:1 posle 70 minuta igre.

Tipsarević nije imao rešenja za odvažniju igru Stanislasa Wawrinke.Zanimljivo je da su oba seta bila gotovo preslikana kada je u pitanju kretanje rezultata. U oba je Janko prvi poveo 1:0, i u oba je Vavrinka preokrenuo na 5:1! Švajcarcu u tim slučajevima uopšte nije bilo teško da materijalizuje ubedljivo vođstvo i “zatvori” set i meč u svoju korist.

Vavrinka je, za razliku od Janka, koji je imao samo osam vinera, poslao 23 neodbranjiva udarca u polje protivnika.

U trećem kolu Wawrinka će se sastati sa domaćim predstavnikom, Sepijem.