Federeru prva titula sezone u Halleu

ATP Halle 2013: Švicarar Roger Federer došao je do prve titule u ovoj sezoni pobjedivši Mikhaila Youzhnya sa 2:1 u setovima u finalu ATP turnira u Halleu.
U fantastičnom meču sa velikim brojem prelijepih poena Federer je po 15. put u karijeri savladao Youzhnya.

Prvi set je pripao Rusu nakon tie breaka kojeg je Youzhny dobio sa 7:5. Popularni Fedex je u prvom setu imao nekoliko break lopti, ali nije uspio iskoristiti nijednu što je rezultiralo gubitkom prvog seta.

Ipak u nastavku meča ponajbolji teniser svih vremena se trznuo i osvojio dva naredna seta, tako što je u oba navrata "brejknuo" protivnika.

Drugi set Federer je dobio sa 6:3, a treći i odlučujući sa 6:4.

Ovo je za Rogera Federera 13. titula u karijeri na travnatoj podlozi, a šesta u Halleu.