Wimbledon rezultati za 29.6.2013. god.

Wimbledon 2013 rezultati: Četvrti nositelj David Ferrer preživio je još jedan test. Nakon što su mu Martin Alund i Roberto Bautista-Agut uzeli po set, Aleksandr Dolgopolov uzeo mu je dva. Štoviše, Ukrajinac je vodio 2-1 u setovima, ali je u preostala dva seta Španjolac dominirao izgubivši samo tri gema. Završilo je 6:7 (6), 7:6 (2), 2:6, 6:1, 6:2.
31-godišnji Ferrer pokušat će izjednačiti svoj najbolji rezultat u Wimbledonu, ostvaren prošle godine, protiv Ivana Dodiga, svog sljedećeg suparnika. Dodig je ranije tijekom dana izborio svoje mjesto u osmini finala preko Igora Sijslinga.
Tomaš Berdych nastavio je svoj niz nepobjedivosti protiv Kevina Andersona. Šesti nositelj je protiv Južnoafrikanca slavio 3:6, 6:3, 6:4, 7:5 i tako u međusobnom omjeru poveo 9-0 (5-0 ove sezone). Anderson je imao odličnu priliku odvesti meč u peti set, ali je prokockao prednost od 5:2 u četvrtom setu.
"Bilo je teško. Svi naši mečevi su jako izjednačeni. On je agresivan igrač i trava mu odgovara. Jako sam sretan kako sam igrao nakon prvog seta", zadovoljan je bio Čeh, koji je prije tri godine u finalu izgubio od Rafaela Nadala.
Berdychov sljedeći protivnik je nepostavljeni Australac Bernard Tomic, koji nakon dugo vremena opet igra dobro. U Wimbledonu je Tomic prije dvije godine dogurao do četvrtfinala, a sada je na korak od ponavljanja tog dometa. U trećem kolu Australac je izbacio devetog nositelja Richarda Gasqueta u četiri vrlo tijesna seta (7:6 (7), 5:7, 7:5, 7:6 (5)).
"Jako sam sretan, velika je ovo pobjeda za mene. Sjajan je osjećaj igrati na Središnjem terenu jer je to najprestižniji teren na svijetu. Tomaš je izuzetno snažan. Morate biti spremni na njegove lopte. Mislim da mu se neće svidjeti ono što mu budem nudio na terenu", pun je samopouzdanja Tomic.

Međusobno će se za četvrtfinale boriti osmi nositelj Juan Martin Del Potro i 23. nositelj Andreas Seppi. Argentinac je u tri seta zaustavio Slovenca Gregu Žemlju (7:5, 7:6 (3), 6:0), dok je Seppi eliminirao 13. nositelja Keija Nishikorija poslije zaostatka od 2-1 u setovima (3:6, 6:2, 6:7 (4), 6:1, 6:4).
Među 16 plasirali su se još 20. nositelj Mihajl Južnij, Fernando Verdasco, Lukasz Kubot i Kenny De Schepper. Svi su slavili u tri seta.
Južnij je bio bolji od Viktora Troickog (6:3, 6:4, 7:5), dok je Verdasco još uvjerljivije nadigrao Ernestsa Gulbisa (6:2, 6:4, 6:4). Južnij će u osmini finala igrati protiv Andyja Murraya, a Verdasco protiv De Scheppera, koji je izbacio 22. nositelja Juana Monaca (6:4, 7:6 (8), 6:4) i došao do svog najboljeg rezultata karijere. Kubot je porazio 25. nositelja Benoita Pairea (6:1, 6:3, 6:4) te će za četvrtfinale igrati protiv još jednog Francuza, Adriana Mannarina.

Wimbledon, 3. kolo:

Đoković (Srbija, 1) - Chardy (Francuska, 28) 6:3, 6:2, 6:2
Haas (Njemačka, 13) - F. Lopez (Španjolska) 4:6, 6:2, 7:5, 6:4
Tomic (Australija) - Gasquet (Francuska, 9) 7:6 (7), 5:7, 7:5, 7:6 (5)
Berdych (Češka, 7) - Anderson (JAR, 27) 3:6, 6:3, 6:4, 7:5
Ferrer (Španjolska, 4) - Dolgopolov (Ukrajina, 26) 6:7 (6), 7:6 (2), 2:6, 6:1, 6:2
Seppi (Italija, 23) - Nishikori (Japan, 12) 3:6, 6:2, 6:7 (4), 6:1, 6:4
Del Potro (Argentina, 8) - Žemlja (Slovenija) 7:5, 7:6 (3), 6:0
Kubot (Poljska) - Paire (Francuska, 25) 6:1, 6:3, 6:4
Verdasco (Španjolska) - Gulbis (Latvija) 6:2, 6:4, 6:4
De Schepper (Francuska) - Monaco (Argentina, 22) 6:4, 7:6 (8), 6:4
Južnij (Rusija, 20) - Troicki (Srbija) 6:3, 6:4, 7:5