Nadal siguran protiv Almagra

Roland Garros 2012: Rafael Nadal se plasirao u polufinale French Opena pobjedom nad zemljakom Nicolasom Almagrom sa 7-6, 6-2 i  6-3.

To je fantastičnom Maljorčaninu jubilarna 50. pobeda na pariskoj šljaci uz samo jedan poraz.

Nadal je u Almagru imao najveći ispit na turniru, ali ga je položio uspešno i još uvek je bez izgubljenog seta.

Posebno dobar Almagro je bio u prvom setu kada je Nadal dva puta servirao za ostanak u istom, ali podatak da nije napravio nijedan brejk na celom meču (četiri šanse) dovoljno govori da je Nadal sasvim zasluženo prošao dalje.

Šestostruki šampion na Rolan Garosu imao je čak 84% osvojenih poena posle ubačenog prvog servisa i sasvim solidnih 50% posle ubačenog drugog. Iskoristio je tri od šest brejk lopti i reklo bi se rutinski je savladao Almagra.