Turnir u Rimu: Troicki bolji od Davidenka

Troicki će u drugom kolu, turnira u Rimu iz Masters serije "1.000" i nagradnog fonda od 2,2 miliona evra, igrati protiv domaćeg tenisera Potito Staraćea koji je sa 2:0 (6:3, 6:3) pobjedio Aleksandra Dolgopolova.

Poraz u 1. kolu Madrida Viktoru Troickom je ostavio dovoljno vremena za preispitivanje... Izgleda da je urodilo plodom pošto je na startu turnira u Rimu pobjedio iskusnog i na šljaci neugodnog Nikolaja Davidenka sa 2:0 (6:4, 7:5).

Troicki je dobro odigrao veći dio meča, a prelomni trenutak dogodio su u drugom setu pri rezltatu 5:5, kada je uspio da "brejkne" Rusa. Pad koncentracije protivnika, možda i motiva iskoristio je u sledećem gemu kada je prvo spašjen set pretvorio u maksimalnu pobjedu.