RIM: Đoković bolji od Federera

ATP RIM 2012: Novak Đoković se plasirao u finale Masters 1000 turnira u Rimu pobjedom nad starim rivalom, Rogerom Federerom sa 6-2 i 7-6. Ovo je jedanaesta pobjeda Novaka u 25 mečeva protiv Švicarca.

Novak je prvi set dobio furiozno, za što mu je trebalo samo 30 minuta i dva brejka. U drugom setu smo gledali mnogo veću borbu i izjednačeniju igru, oba tenisera su napravili po jedan brejk, a pobjednik je odlučen u taj brejku, u kome je Novak bio uspješniji, dobivši sa 7-4.

U finalu, Novak Đoković će igrati protiv Španca Rafaela Nadala koji je u prvom polufinalu bio bolji od Davida Ferrera sa 7-6 i 6-0.
Djokovic-Federer : polufinale Rima 2012