ATP Miami: Rezultati prvog kola

ATP Miami 2012 rezultati: U prom kolu mastersa u Miamiu Argentinac Davida Nalbandijana je savladao Belgijanca Stiva Darsisa sa 6:4, 7:6 i tako osigurao meč u drugom kolu sa Jankom Tipsarevićem.
Biće to repriza duela iz trećeg kola prethodnog turnira u Indijan Velsu, kada je Nalbandijan slavio sa 6:3, 3:6, 6:3 i prilika da se Tipsarević revanšira.

Argentinac vodi sa 2:0 u medjusobnom skoru, jer mu je Janko predao prvi meč na Australijan openu 2007. godine u petom setu.

Ivo Karlović napokon je pobijedio Lukasza Kubota u četvrtom pokušaju (6:3, 6:7 (2), 7:6 (2)). U prethodna tri međusobna susreta nije osvojio ni set, a bio je blizu i četvrtog poraza jer je kod 5:4 u trećem setu Kubot servirao za meč.

Dvoboj je bio vrlo izjednačen i na kraju su nijanse odlučivale. Meč je trajao čak tri sata i dvije minute tijekom kojih je Karlović ispalio 27 asova i osvojio 81% poena poslije prvog servisa. Ukupno je ubacio 57% prvog servisa. Osvojio je tek dva poena više protiv servisa (37-35) i realizirao dvije od 11 break lopti. Kubot je bio još lošiji u tom segmentu (1/6).