Federer osvojio Indian Wells (VIDEO)

ATP Indian Wells 2012: Švicarac Roger Federer došao je do naslova na ATP Masters 1000 turniru u Indian Wellsu nakon pobjede nad američkim tenierom Johnom Isnerom sa 7-6 i 6-3. Ovom pobjedom, Federer je došao do svog četvrtog naslova na ovom turniru što je najviše u istoriji turnira. Federeru je ovo također 19 naslov na Mastersu iz serije 1000 čime se izjednačio na prvoj poziciji sa Rafaelom Nadalom, te 73. naslova na ATP touru.

Prvi set je obilježila sigurna igra na servisu oba tenisera, što je rezultiralo taj brejkom koji je bio jednako neizvjestan kao i ostatak seta. Na kraju prvog seta, nakon 54 minute igre, uspješniji je bio Federer sa 9-7.

Drugi set je počeo na isti način kako je protekao prvi, ali je onda Federer napravio brejk sredinom seta, i sigurnom igrom do kraja i još jednim brejkom došao do pobjede.