WTA Miami: Pobjede Šarapove, Wozniacki poraz Janković

WTA Miami 2012 rezultati: U svom prvom meču od Australian Opena u siječnju ove godine Serena Williams pobijedila je Kineskinju Shuai Zhang sa 6:2, 6:3. Williams je druga tenisačica po uspješnosti u Miamiju (iza Steffi Graf), a u ovom meču nije imala problema. Jednom je ispustila svoj početni udarac, no četiri puta ga je oduzela suparnici i zaključila meč poslije točno 80 minuta igre.

Williams, koja je ove godine postavljena za desetu nositeljicu, je Miami osvajala čak pet puta, no posljednji put nastupila je prije tri godine kada je izgubila u finalu od Viktorije Azarenke. Od svih aktivnih tenisačica, Amerikanka ima najviše pobjeda u Miamiju, njih 53 naspram samo šest poraza.

U trećem kolu 30-godišnja Williams igrat će protiv 21. nositeljice iz Italije, Roberte Vinci, koja je sa 7:5, 6:1 eliminirala Cvetanu Pironkovu. Bugarska tenisačica u prvom je kolu izbacila Petru Martić.

Prvi turnir poslije Australian Opena igra i Kim Clijsters, koja iza sebe ima već dva meča u Miamiju. U prvom je kolu izgubila set u pobjedi nad Gajdosovom, no u drugom se to nije dogodilo. Belgijka je eliminirala 14. nositeljicu, Juliju Goerges, sa 6:2, 7:5. Bio je to meč u kojem servisi nisu predstavljali gotovo nikakvu prednost, o čemu dovoljno svjedoči broj od ukupno 31 break lopte. Clijsters je iskoristila sedam od 17, a Goerges četiri od 14.

Sljedeća suparnica bivšoj broj jedan na svijetu bit će 23. nositeljica, Yanina Wickmayer. Pobjeda bi Clijsters mogla donijeti okršaj s Caroline Wozniacki, koja će prije toga morati pobijediti Čehinju Petru Cetkovsku. Dankinja je u svom dvoboju drugog kola sa 6:4, 6:0 porazila Barboru Zahlavovu Strycovu, a Cetkovska je kreirala preokret dana. Protiv Amerikanke Christine McHale gubila je 6:0, 4:0, da bi do kraja meča osvojila 13 od narednih 15 gemova za pobjedu 0:6, 7:5, 6:1

Druga nositeljica i lanjska finalistica, Marija Šarapova, mučila se protiv Izraelke Shahar Peer, no poslije dva sata i 24 minute igre ipak je izvojevala pobjedu 4:6, 6:3, 6:3. Na kraju se presudnom pokazala realizacija break lopti (Šarapova 5/10, Peer 3/13). Ruskinja je odservirala čak 11 dvostrukih pogrešaka.

Najveće iznenađenje priredila je njemačka ovosezonska senzacija, Mona Barthel, koja je u dva seta porazila 13. nositeljicu, Jelenu Janković. Takav ishod možda i nije toliko iznenađenje, no konačan rezultat malo tko je mogao predvidjeti - 6:0, 6:3 za samo 61 minutu igre. Srpkinja je u slaboj formi, a i u Indian Wellsu prije dva tjedna također je ispala u drugom kolu.

Šesta nositeljica, Samantha Stosur, izgubila je samo četiri gema protiv ruske kvalifikantice Savinkh, a od nositeljica dalje su prošle još Na Li (8.), Sabine Lisicki (12.) i Shuai Peng (17.). Ispale su Anastasija Pavljučenkova (19.), Anabel Medina Garrigues (25.), Svetlana Kuznjecova (26., i pobjednica iz 2006. godine.) te Sara Errani (30.).