WTA Miami: Očajna igra Jelene Janković

WTA Miami 2012: Jelena Jankovićeva je u drugom kolu na Floridi doživela težak poraz od 36. teniserke svea Mone Bartel sa 6:0, 6:3 posle samo 61 minuta igre.

Obe teniserke imale su na ovom meču po četiri brejk lopte i tu leži ključ ovakvog rezultata. Nemica je sve četiri pretvorila u gemove, a Jankovićeva nije nijednom oduzela servis protivnici.

Početkom meča mlada Nemica pokazala je zbog čega u poslednje vreme igra u sjajnoj formi, snažnim udarcima pravila je Jankovićevoj puno problema i posle manje od pola sata dobila je prvi set sa 6:0.

U drugom je viđena znatno veća borba, a odlučio je četvrti gem kada je Jelena imala nekoliko prilika da izjednači na 2:2, ali nije uspela. Do kraja meča Bartel je sačuvala prednost brejka i stigla do vredne pobede.