Abu Dabi: Đoković u tri seta bolji od Monfisa

Novak Đoković pobedio je Francuza Gaela Monfisa u četvrtfinalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju.
Đoković je do trijumfa došao sa 6:2, 4:6, 6:2, i u polufinalu će igrati protiv Švajcarca Rodžera Federera.

U drugoj borbi za finale sastaće se dvojica Španaca Rafael Nadal i David Ferer, koji je u četvrtak slavio protiv Žo-Vilfreda Congu iz Francuske.

Srpski teniser je već na početku meča počeo ofanzivno, pa je veoma brzo došao do velike prednosti. Od tada se u nekim trenucima poigravao sa Monfisom, a u šestom gemu viđena je najveća borba na servis Francuza, kada su obojica pokazali svoje najbolje udarce. Ipak, Đoković nije dozvolio nikakvo iznenađenje i osvojio je prvi set sa 6:2.

Monfis je uzvratio u drugom setu i već na početku je došao do brejka i tu prednost je zadržao do kraja. Đoković je pokušao da se vrati u set pri vođstvu Francuza 5:4, ali je Monfis uspeo da se odbrani. Ipak, Đoković je u odlučujućem setu zaigrao mnogo agresivnije i protivniku nije dao ni najmanju šansu da uzvrati pa je zasluženo novu sezonu započeo pobedom.