Wimbledon 2011: Federer u četvrtfinalu

Roger Federer je u osmini finala turnira u Wimbledonu izgubio prvi set nakon čega je dobio naredna tri za prolaz u svoje 29 četvrtfinale u nizu na nekom od grandslam turnira.
Rezultat jučerašnjeg meča glasio je 6-7(5), 6-3, 6-3 i 6-3 za Federera.

Oba tenisera su dobro servirali u prvom setu zbog čega se otišlo u tie-break, u kojem je Federer poveo sa 4-1 nakon čega je Južni preokrenuo rezultat i došao do pobjede od 7-5 u tie-breaku.

Nakon toga je Federer pronašao svoj ritam napraviviši dva brejka na servis ruskog tenisera. Tako je nastavio i u sljedeća dva seta došavši do novog grandslam četvrtfinala.

Protivnik Federera u četvrtfinalu Wimbledona je francuz Jo Wilfred Tsonga, a meč je na rasporedu u srijedu (29. jun).