Queens : Murrey pobjedom nad Tipsarevićem osigurao četvrtfinale

Murrey pobjedom nad Tisarevićem osiguro četvrtfinale turnira u Queensu. U meču koji je prekidan zbog kiše, Murrey je pobedio sa2:0 (6:4, 7:6) posle 126 minuta igre. U nastavku turnira, za plasman u polufinale, Murrey će igrati protiv boljeg iz meča Marina Čilića i Tomaša Belučija.

Uvodni set bio je "problematičan", jer je prekidan na 30 minuta zbog kiše koja je ovih dana pravila probleme organizatorima. Na startu meča viđen je po jedan brejk, ali je na kraju prvog seta slavio Murrey. Meč je prekinut pri rezultatu od 5:4 za Murrey, a posle pauze Tipsarević je izgubio gem na svoj servis. Samim tim i set. O pobedniku meča odlučivano je u taj brejku druge deonice, a Murrey je bio bolji sa 7:3.