Queens: Tsonga i Murrey u finalu

U finalu turnira koji se igra u Queens' Clubu igrat će Andy Murray i Jo-Wilfried Tsonga. Murray je polufinalu sa lakih 6-3, 6-1 pobijedio Andyja Roddicka, dok je Tsonga zaustavio britansko finale, savladavši Jamesa Warda 6-3, 7-6(7).
Ove godine je pobjedio Rafaela Nadala, a previše problema nije imao danas u polufinalu protiv tenisera sa pozivnicom Jamesa Warda.U prvom setu je Tsonga poveo sa ranim breakom 2-0 i taj break prednosti je bio dovoljan za prvi set.U drugom setu je Ward opasno zaprijetio,krenuo je sa 3-0, 4-1, ali se Tsonga vratio.U sedmom gemu drugog seta je vratio break zaostatka,u tie breaku je također hvatao 0-2 i na kraju je realizovao meč loptu za 9-7.Andy Murray je u polufinalu Andyju Roddicku prepustio četiri gema, na terenu je ostao tek 59 minuta. U prvom setu je Murray napravio jedan break, u drugom tri za krajnjih 6-3, 6-1. U cijelom meču je Roddick osvojio 33 poena.Rezultati polufinala:Jo-Wilfred Tsonga (Fra,5) - James Ward (VB) 6-3,7-6(7)Andy Murray (VB,2) - Andy Roddick (USA,3) 6-3,6-1