Davis Cup: Srbija poražena od Češke

Teniska reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu od selekcije Češke sa 3-1 u pobjedama.
Odlučujući poen Česima doneo je Tomaš Berdih koji je savladao Janka Tipsarevića sa 3:0, po setovima 7:6(6), 7:6(6), 7:6(7) posle tr sata i 45 minuta.

Do kraja duela još jedan sing meč bi trebalo da odigraju Viktor Troicki i Radek Štepanek, ali on neće imati rezultatski značaj.

Tipsarević je imao brojne prilike u duelu sa Berdihom, ali nije ih iskoristio.U prvom i drugom setu je servirao za set, u taj-brejku drugog seta imao je set loptu, u 12. gemu trećeg seta imao je još dve vezane set lopte, ali najveću priliku propustio je u 13. gemu trećeg seta kada je imao 6:3 i tri prilike za set. Berdih je ipak  uspeo da se izvuče i obezbedi ključan poen svom timu.

Prethodno je u petak Berdih lako savladao Troickog, a Tipsarević posle pet setova Štepaneka, da bi u subotu Berdih i Štepanek dobili Zimonjića i Bozoljca u dublu.