Monte Carlo: Čilić u drugom kolu

ATP Monte Carlo 2012: Marin Čilić je u dvoboju prvog kola turnira u Monte Carlu slavio nad talijanskim kvalifikantom Simoneom Bolellijem rezultatom 6:3, 6:4.

Marin Čilić ušao je odlučno u prvi set, oduzevši protivniku servis već u drugom gemu te spasivši jednu break loptu Bolellija i potvrdivši break za 3:0.

Taj početni plus Čilića bio je dovoljan za prvi set, koji odlazi na njegovu stranu rezultatom 6:3.

U drugom je setu hrvatskom tenisaču trebalo nešto više da "pobjegne" Talijanu, no to je konačno učinio u sedmom gemu, kod 3:3. Uz malo poteškoća (izvukao 15:40) povisio je na 5:3, što ga je nakon jednog sata i 30 minuta dovelo do prve pobjede na zemlji Monte Carla.

Čilić je ovim rezultatom upisao treću pobjedu nad Bolellijem u četiri susreta (3-1) te ušao u drugo kolo Masters 1000 turnira u Monte Carlu gdje će se suprotstaviti Tomašu Berdychu, Čehu koji je imao direktan prolaz u tu fazu natjecanja.