Monte Carlo: Troicki izborio meč s Murrayem

ATP Monte Carlo 2012: Viktor Troicki je, na startu turnira u Monte Carlu, za 58 minuta pobjedio Žana Renea Lisnara iz Monaka u dva seta - 6:3, 6:1. U drugoj rundi on igra sa trećim nosiocem Andy Murrayem.

Troicki i 32-godišnji Lisnar su pre ove nedelje u karijeri igrali jednom, prošle sezone u prvoj rundi, a srpski reprezentativac pobjedio je takođe u dva seta – 7:6 (7-4), 6:1.

Troicki je tokom celog meča delovao izuzetno sigurno. Već u prvom gemu on je napravio brejk, a to je ponovio i u poslednjem gemu prvog seta za 6:3.

Lisnar je u drugo setu držao ritam samo u prva tri gema.

Od tog trenutka počinje novi talas Viktorove dominacije, oličene u tri brejka.

Troicki je ukupno iz sedam brejk lopti napravio pet brejkova, sprečivši rivala u jedinoj opasnoj situaciji tokom drugog seta.

Troicki je zabilježio tri asa i jednu duplu grešku, a u drugom setu imao je veći procenat osvojenih poena na protivnikov, nego na sopstveni servis.