Davis Cup: Španija u finalu

Rafael Nadal je obezbijedio mjesto Španiji u finalu Davis Cupa nakon današnje impresivne pobjede nad Jo Wilfriedom Tsongom u tri seta, sa 6-0, 6-2 i 6-4. Biće ovo treće finale za Španiju u posljednje četiri godine.

Nadal je odigrao sjajan meč i za dva sata i 17 minuta pomeo Tsongu sa terena arene za koride u Kordobi koja je posebno prilagođena za odigravanje meča Davis Cupa između domaće Španije i gostujuće Francuske.

Španija sada čeka pobjednika polufinala u Beogradu, Argentinu ili Srbiju. Bilo bi zanimljivo vidjeti novi dvoboj Nadala i Đokovića u slučaju da Srbija preokrene zaostatak od 2-1. Ukoliko Srbija prođe Nadal i ekipa bi išli na gostovanje u Beograd.

Četvrti meč duela Srbija- Argentina u ovim trenucima igraju Đoković i J.M. Del Potro. Rezultat i prenos uživo pratite na našoj stranici OVDJE!