OI: Federer prošao Fallu

Olimpijske igre: Roger Federer se plasirao u drugo kolo teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Londonu pobjedom nad kolumbijskim teniserom Alejandrom Fallom sa 6-3, 6-7 i 6-3.

Federer je dobro otvorio meč i u prvom setu nije imao većih problema. Slavio je Švicarac sa 6:3. I u drugi set najbolji svjetski teniser ulazi dosta dobro, a kod rezultata 5:3 nije iskoristio tri meč lopte. Falla je oduzeo taj servis Federeru, te je drugi set riješio u svoju korist sa 7:5.

Na početku trećeg seta Federer ponovo pravi break za 2:1, no kolumbijski teniser odmah uzvraća, te dolazi do prednosti od 3:2. Federer potom ubacuje u brzinu više i do kraja meča uzastopno osvaja četiri gema za pobjedu i prolaz u 2. kolo Olimpijskih igara.

U narednom kolu, Federer se sastaje sa Julienom Benneteauom, koji je bio bolji od Rusa Mihaila Južnog sa 7-5 i 6-3.