Đokoviću treća uzastopna titula u Australiji

Australian Open 2013: Prvi teniser svijeta Novak Đoković je pobjedom nad Britancem Andyjem Murrayjem osvojio treću titulu zaredom na Australian Openu.
Prvi reket svijeta je do pobjede došao nakon tri sata i 39 minuta igre. Rezultat je bio 6:7, 7:6, 6:4 i 6:2.

Srbijanski teniser je tako postao prvi u Open eri koji je osvojio tri titule zaredom na Australian Openu. Takođe, sada se izjednačio po broju titula u Melbournu sa Andreom Agassijem i Rogerom Federerom.

Novak je titulu osvojio poslije velikog preokreta, pošto u prva dva seta nije igrao kako su mnogi od njega navikli, da bi potom uslijedilo buđenje i fantastična pobjeda pred preko 25.000 ljudi na Rod Laver areni