ATP Doha: Troicki se namučio protiv Bakingera

Viktor Troicki savladao je u meču drugog kola ATP turnira u Dohi malo poznatog Matijasa Bakingera sa 7:6(6), 6:1.

Kako je počeo duel, činilo se da Troicki neće imati problema da savlada 94. tenisera na ATP listi, ali je tek u taj-brejku posle mnogo muka uspeo reši prvi set u svoju korist, da bi u drugom prosto oduvao protivnika.

U prvom gemu Viktor je iskoristio treću priliku da oduzme servis protivniku i potom povede sa 2:0. To kao da je uspavalo našeg tenisera, pa je Bakinger iz jedine šanse uspeo da vrati brejk, a tako i potpunu neizvesnost u meč.

Servirao je naš teniser za opstanak u setu i stvorio novu šansu da trijumfuje, da bi potom furiozno poveo sa 4:0, ali se rival nije predavao i sa četiri uzastopna poena naterao Troickog da se dobro oznoji.

Na 6:5 je propustio prvu set loptu, ali je drugu priliku iskoristio i posle sat vremena došao do seta prednosti.

Problemi koje je imao kao da su nestali u nastavku, pa je Viktor ubedljivom igrom poručio Bakingeru da se ne nada iznenađenju u drugom setu, dozvolivši mu da osvoji samo gem i tako se plasirao u narednu rundu.

U borbi za plasman u polufinale čeka pobednika duela Gael Monfis - Bendžamin Beker.