ATP Montreal: Djoković u finalu nakon predaje Tsonge

Prvi reket svijeta Novak Đoković plasirao se u finale masters turnira u Montrealu nakon što je njegov protivnik, Jo Wilfried Tsonga predao meč u drugom setu, pri rezultatu 6-4, 3:0 za Đokovića. Nedjeljno finale biće peto uzastopno finale na turniru masters serije ove godine za Novaka Đokovića.

Prvi set Đoković je riješio u svoju korist jednim brejkom (u posljednjem gemu prvog seta). U drugom setu Đoković je napravio brejk na samom početku, da bi u trećem gemu Tsonga se požalio na bolove u desnoj ruci. Posle velike borbe izgubio je i drugi servis gejm u drugom setu da bi nakon toga predao meč.

U finalnom dvoboju na ATP turniru u Montrealu Đoković igra protiv amerikanca Mardy Fisha koji je u prvom polufinalu pobijedio Janka Tipsarevića.