U taj-brejku je Nadal igao bolje, pošto je odlično riternirao i snalazio se sa Verdaskovim volejima, tako da je odneo prvi set 7:6 (7-5).

Drugi set nije doneo ništa novo, s tim što ovoga puta nije bilo brejka sve do pred kraj. U osmom gemu Verdasko odličnim forhendima neutrališe svaki Nadalov pokušaj napada i dolazi do brejka, s tim što Nadal ne bi bio to što jeste, da nije odmah vratio brejk sa nulom. U novom taj-brejku ovoga puta bolji je bio Verdasko, koji je uz nekoliko oštrih dijagonala i riskantnih izletanja na mrežu došao do izjednačenja.

I u trećem setu ista priča, napeta igra uz duge razmene udaraca, koja se pre završavala nečijom greškom, nego vinerom. Ovoga puta brejka nije bilo, a u taj brejku je Nadal ponovo sačuvao živce onda kad ih je Verdasko gubio, te je posle skoro tri sata i 40 minuta igre trijumfovao 9-7 u setu i konačno 7:6, 6:7, 7:6.