ATP Montreal : Fiš prvi finalista

Amerikanca Mardija Fiša, rezultatom 0:2 (3:6, 4:6) pobjedio je Janka Tipsarevića i tako postao prvi finalita turnira u Montrealu.Meč na terenu u Montrealu trajao je sat vremena i 16 minuta, a za Amerikanca ovo je četvrta pobjeda u pet međusobnih okršaja.
Uvodni trenuci meča pripali su Fišu koji je poveo sa 3:0, a kasnije set priveo kraju bez većih problema. U nastavku je delovalo da će Fiš ubedljivo dobiti drugi set jer je poveo sa 2:0. Međutim, tada je usledila serija Tipsarevića od tri uzastopna gema, za vođstvo od 3:2. Srbin nije nastavio u istom ritmu jer je do izjednačenja Amerikanac došao bez izgubljenog poena u šestom gemu. Bilo je 3:3, a zatim i 4:3 za Fiša. Posle izgubljenog servisa Tipsarević je i slomio reket, a nedugo zatim Fiš je povećao na 5:3. Do kraja meča obojica su osvojila poen na svoj servis, za konačnih 6:4 u korist Amerikanca. U drugom polufinalu sastaće se Novak Đoković i Žo Vilfred Conga