Australian Open 2012: Rezultati za 17.1.2012. godine - teniserke

Kompletirano je prvo kolo Australian Opena. Marija Šarapova sa  6:1, 6:0 osvetila se Giseli Dulko za poraz u drugom kolu Wimbledona 2009. nakon Ruskinjine operacije ramena. Iako se Šarapova i ovaj put vraćala bez odigranog meča ove godine, protivnica u utorak nije imala nikakve šanse. Malo je nedostajalo za "bicikl", ali je Dulko u trećoj igri drugog seta osvojila break. Bio joj je to jedini svijetli trenutak u jednosmjernom meču.

Finalistici iz 2008., Ani Ivanović, nijednom nije prijetio break u meču protiv Lourdes Dominguez Lino. Nakon prošlogodišnjeg izlijetanja u prvom kolu, srbijanska igračica naučila je lekciju i čvrsto držala servis u dva seta (6:0, 6:3).

Jelena Dokić drugu godinu zaredom prošla je u drugo kolo. OVaj put trebalo joj je tek 48 minuta protiv Ane Čakvetadze. Ruskinja je uvelike olakšala posao domaćoj nadi s 32 neprisiljene pogreške u porazu 6:2, 6:1.

Nešto lošija vijest za Dokić je da će u drugom kolu na devetpostavljenu Marion Bartoli koja je morala pretrpjeti neizvjestan prvi set protiv Virginije Razzano, da bi u drugom projurila kao brzi vlak (7:5, 6:0). "Virginia je odigrala jako dobar prvi set, njoj idu sve zasluge. Stvarala mi je probleme i u prošlosti", komentirala je Francuskinja nakon pobjede protiv sunarodnjakinje.

Vrućina u Australiji smetala je, ali nije i zaustavila Mariju Kiriljenko. "Bio je jako težak meč. Sredinom drugog seta nisam se osjećaja baš dobro", otkrila je 24. nositeljica nakon pobjede 6:4, 6:2 protiv domaće igračice Jarmile Gajdosove koja nije imala pravu šansu protiv snažnih udaraca s osnovne crte.

Iako još koristi led za bolni gležanj lijeve noge, Serena Williams bez komplikacija je krenula u Australiji. Iako je imala deset neprisiljenih pogrešaka više od Austrijanke Tamire Paszek (26), 12. nositeljica bila je neumoljiva na servisu kad je bilo najbitnije (12 asova) te izborila ogled s Barborom Zahlavovom-Strycovom.